E dhimbshme! Tre ditë pas lindjes, Covid i merr jetën 28-vjecares shqiptare dhe foshnjes së saj

154

Liberta Selaci, grimierja e njohur shqiptare e Kosovës, ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme pasi ishte infektuar me Covid-19. Vetëm tre ditë pas lindjes, e reja nuk e ka fituar dot betejën me virusin.

 

Lajmin e trishtë e jep familja e vajzës, e cila thotë bashkë me të ka ndërruar jetë dhe foshnja.

 

Para disa ditësh 28 vjeçarja kishte kërkuar trajtim në Spitalin e Pejës, por nga aty ishte transferuar menjëherë në QKUK, në Klinikën e Gjinekologjisë, në repartin për shtatzëna të infektuara me COVID-19.