Nga Gazment Bardhi te Grida Duma, zbulohet ekipi i ri i Lulzim Bashës

135

Një ditë para mbledhjes së Këshillit Kombëtar ABC zbulon ekipin e ri të kryetarit Lulzim Basha për katër vitet e ardhshme. Burime për gazetarin Juxhin Mustafaraj bëjnë me dije se kreu i PD ka takuar përfaqësuesit e ekipit të tij.

Mësohet se Basha ka vendosur t’i besojë sërish Gazment Bardhit pozicionin e Sekretarit te Përgjithshëm. Alfred Rushaj, merr postin si nënkryetar i PD dhe kryetar i grupit Parlamentar. Enkelejd Alibeaj nënkryetar i PD dhe nënkryetar i Parlamentit.

Grida Duma, nënkryetare e PD dhe Jorida Tabaku, gjithashtu në postin e nënkryetares së PD. Sipas ndryshimeve të reja statutore do të jenë katër nënkryetarë.

Sakaq, pasditen e sotme, Lulzim Basha pritet të publikoje kandidatet për çdo pozicion në PD.