“Berisha s’duhet të ishte në politikë që në 2013”, shpërthen demokrati i njohur dhe nxjerr prapaskenat nga selia blu

244

Anëtari i kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli ka mbajtur një qëndrim shumë kritik ndaj kryedemokartit Lulzim Basha.

Sipas tij, se mefshtësia e Bashës dhe heshtja e tij para kërkesë së SHBA-së për moslejimin e futjes së Berishës në Kuvend, po rrezikon marrëdhëniet e partisë me një prej aleatët më të fortë.

Në një intervistë për Report, Kadilli tha se është e pakonceptueshme që në vend që të flasë Kryetari i partisë, flet ish kryetrari, i cili vijon të imponojë modelin e tij në parti.