Nusja që bojaxhiu afgan mbulon nga frika e talibanëve është shqiptare (foto)

174

Fotoja e një bojaxhiu që lyen me bojë të bardhë murin e një salloni bukurie, pas hyrjes së talibanëve në Kabul të dielën, po bën xhiron e rrjetit.

 

Modelja me fustan të bardhë që qëndronte në vitrinat e dyqanit në kryeqytetin afgan është bukuroshja shqiptare, Beatrix Ramosaj.

 

Informavionin e ka dhënë vetë modelja nëpërmjet një postimi ne Instastory, ku ka publikuar foton e plotë të reklamës.

 

Modelja kishte realizuar kohë më parë një set fotosh për një kompani turke dhe si rrjedhojë fotoja e saj kishte përfunduar edhe në kryeqytetin e Afganistanit.