Ngjarje e rëndë… Shqiptari humb jetën në sy të familjes

187

Një shqiptar humbi tragjikisht jetën teksa ndodhej me pushime Marina di Vecchiano, në Pisa të Italisë fqinje.

 

62-vjeçari Mesut Sinameta, me origjinë shqiptare, por që jetonte prej vitesh në provincën e Pistoia, po lahej në det kur gjeti vdekjen, sipas mediave italiane, për shkak të një arresti kardiak.

 

Ngjarja ndodhi rreth orës 07:30 të së martës. Pas një farë kohe në det, 62-vjeçari nuk u ndje mirë. Ai u nxor në breg nga një roje i plazhit, i cili njoftoi menjëherë ekipet e emergjencës. Pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar, shqiptari nuk mundi të mbijetonte.

 

Sinameta ndodhej në plazh me gruan dhe fëmijët.