Ardhja e afganëve në Shqipëri “mërzit” moderatoren Aida Shtino: Po ata ç’duan këtu?!

Ardhja e shtetasve afganë në Shqipëri duket se ka edhe kritikët e saj. Mes tyre është edhe moderatorja e njohur shqiptare Aida Shtino e cila e ka shprehur me anë të posti në Facebook.

“Po ja djemtë tanë dergjen rrugëve të botës e ikin duke lene gjithcka mbrapsht, sepse këtu nuk kanë mundësi punësimi e jetese dhe në vend të tyre na vijnë afganë….po ata çne këtu…,?”- shkruan Shtino në Facebook.

Rikujtojmë se në Shqipëri priten deri në 2 mijë afganë dhe do të strehohen mes qytetit të Tiranës dhe Durrësit.

Nesër pritet të vijë avioni i parë me afganë të cilët do të strehohen në Qytet Studenti ku janë liruar 3 godina konvikti.

Postimi i plotë:

Atehere nuk dua te jem raciste ne lidhje me afganet qe do te vijne ne Shqiperi, sepse ne e dime mire cfare do te thote emigracion,por ketu ka dicka qe nuk shkon…do thoni ju cfare…?

Po ja djemte tane dergjen rrugeve te botes e ikin duke lene gjithcka mbrapsh,sepse ketu nuk kane mundesi punesimi e jetese dhe ne vend te tyre na vijne afgane….po ata cne ketu…,?

Ne nuk jemi as vende fqinje me Afganistanin perse duhet te vijne ketu, a ka dikush qe mundet te ma shpegoje kete gje..?

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME