Tragjike/ Aksidentohet autobusi, humbin jetën 8 pasagjerë, mbi 40 të plagosur

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 48 të të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident në Hungari, pas përmbysjes së një autobusi.

Aksidenti ndodhi sot herët në mëngjes në qytetin Szabadbattyan, jo shumë larg nga qyteti Szekesfehervar.

Mes të lënduarve ka disa persona që janë në rrezik për jetën, raporton AA.

Policia hungareze tha se ka nisur hetime për shkaqet që çuan në përmbysjen e autobusit dhe përplasjen me një urë në autostradë.

Horoskopi i Paolo Fox 26 nëntor 2022: parashikimet, dashuria dhe puna…

Horoskopi i Dashit Paolo Fox:   Në dashuri ka pasur një tension të vogël që prej ditës së djeshme (e premte 25), nëse ka diçka që...

Videoja që po çmend botën; Ronaldo fut dorën poshtë pantallonave merr diçka aty dhe e ha…

Ditët që pasuan intervistën e tij të bujshme, pas së cilës ndërpreu kontratën me Manchester United, përgatitën terrenin për zgjidhjen konsensuale të mëvonshme me...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...