Nano: Basha është në hall të madh, nëse nuk merr një vendim

Analisti politik Mustafa Nano, gjatë një interviste televizive, foli për situatën politike në vend,

veçmas për presionin që Berisha të largohet nga Partia Demokratike, dhe faktin se sa është i aftë kreu i PD-së për të marrë një vendim të tillë. Nano, tha se Basha nuk e ka guximin ta bëjë një akt të tillë.

“Po se çfarë te duhet bëjë Basha, ai e di që nuk ka opsion tjetër, ai duhet të distancohet, jo ai po edhe vet PD, duhet ta ndaj nga fati i Sali Berishës, ai ka përballë vetëm dy opsione, ose të mbajë aleancë me SHBA, ose të mbaj në shpinë hallet e Berishës.

Është ky që duhet të veproj, Basha është në hall të madh, më të madh se sa vet halli i Berishës, por nëse ai nuk e merr vendimin që të mos e prish me Berishën, kjo do të thotë që ai është një lider frikmërisht i dobët, dhe se ka qenë aksidentalisht në politikë”, – tha Nano.

TE TJERA

spot_img