E reja punon 8 muaj si mjeke, autoritetet zbulojnë se nuk kishte përfunduar studimet

Një 27-vjeçare është vendosur nën hetim pasi dyshohet se kishte mashtruar se është mjeke.

Ngjarja ndodhi në Australi.

Mediat e huaja raportojnë se 27-vjeçarja ka punuar për tetë muaj në Spitalin “Sydney’s Bankstoën-Lidcombe”.

Pas një hetimi, spitali zbuloi se ajo nuk ishte akredituar nga organet kompetente si mjeke. Për këtë arsye është marrë në hetim nga policia.

Një zëdhënëse e spitalit u shpreh në një deklaratë se punonjësja e cila filloi punën në muajin janar të këtij viti u “largua menjëherë nga puna” kur autoritetet zbuluan se nuk ishte akredituar.

Gruaja kishte dështuar në provimet e saj të fundit dhe falsifikoi dokumentet për të fituar punën.

Horoskopi 31 janar 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Është koha për të folur me zemër dhe për të komunikuar me dashuri. Marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat forcohen dhe kontaktet tuaja me...

Ka qenë i lidhur më parë me Olta Gixharin? Mikja e Xhonatanit tregon të vërtetën

Që në momentin që Xhonatan u bë pjesë e shtëpisë së Big Brother Vip, në rrjet filluan të qarkullonin thashethemet se mes tij dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...