‘Po acaroni prej vitesh nervat’, Rama kritika të forta liderëve në Kosovë: Jam tradhëtar, s’dua t’ju …

345

Kryeministri Edi Rama ka bërë një shënim të gjatë në rrjete sociale,

duke marrë indicie nga komentet negative që i janë bërë pas fotos që publikoi me dy kampionet e xhudos në Kosovë, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi. Rama zbulon se me shaka u ka thënë atyre “jam tradhëtar, s’dua t’ju hap telashe”.

Sa i takon situatës aktuale që është krijuar në vendin tonë dhe rajon, pas takimit të Ramës me Vuçiçin e Zaevin për “Ballkanin e Hapur”, kryeministri ynë ka reaguar duke i bërë kritika të forta liderëve në Kosovë.

Ai thotë se paqja nuk arrihet më me luftë, dhe se Kosova e fitoi lirinë me luftë vetëm prej aleancës së SHBA. Për të dialogu Prishtinë-Beograd është thelbësor, ndërsa thotë se ai takim i Haradinajt me liderët Macron dhe Merkel në Paris, ishte vendimtar (për keq) për liberalizimin e vizave.

Sjellja e politikanëve që ai i quan kinse patriotë, po acarojnë çdo ditë e më shumë nervat e liderëve të mëdhenj botërorë. Rama do patjetër të kujtoj që nuk është ai tradhëtari, por ai që në mes të Beogradit foli për njohjen e Kosovës nga Serbia. Për të e ardhmja është Ballkani i Hapur.

Lexo edhe:   “Na je bërë si Enveri”, Rama komentuesit: Rri aty, laj duart, hap dritaret dhe lexo libra!