HYRJELAJMEOPINIONHabit analisti i njohur: Ndihem më afër me Bregoviçin se sa me...

Habit analisti i njohur: Ndihem më afër me Bregoviçin se sa me shqiptarët

Analisti Mustafa Nano ka bërë një shënim në rrjete sociale, lidhur me debatin e gjerë që po bëhet këto ditë, për ftesën që Bashkia e Korçës i ka bërë këngëtarit serb, Goran Bregoviç, për festën e Birrës.

Nano thotë se ka shqiptarë që duan ta dëgjojnë, dhe nuk mund ta refuzojmë Bregoviçin vetëm sepse “kështu duan disa policë të mendimit e disa gardianë të patriotizmit”.

Në statusin e tij në Facebook, moderatori i Provokacjas thotë se ai ndihet më “afër me të sesa me ata shqiptarë që e lënë dhe e mbajnë veten pengje të një nacionalizmi kaq vulgar e folklorik”.

TE TJERA

spot_img