HYRJELAJMEBOTANdodh edhe kjo.../ Kapet peshku me “dhëmbë njeriu”

Ndodh edhe kjo…/ Kapet peshku me “dhëmbë njeriu”

Një peshk i rrallë me dhëmbë të ngjashëm me njeriun është kapur në Shtetet e Bashkuara.

Fotoja është shpërndarë në Facebook këtë javë nga Jennette’s Pier, një destinacion për turizimin e peshkimit, në Karolinën e Veriut.

Ky lloj peshku, i quajtur peshk dele, është i veçantë pasi mund të rritet deri në 35 cm dhe peshon 21 kilogramë. Ka dhëmbë të mprehtë që e bëjnë të ngjashëm me të njeriut.

TE TJERA

spot_img