Gazetarja u bën thirrje kosovarëve të anulojnë pushimet në Shqipëri, ja arsyeja e fortë

Po vazhdon edhe në Shqipëri kundërshtimi nga fytyra të caktuara publike për ftesën e bërë ndaj këngëtarit Goran Begovic ose ndryshe frymëzues i çet nikëve serb.

Pas reagimit të prezantueseve Eva Murati e Fjoralba Ponari, këngëtares Besa Kokëdhima, ka reaguar gazetarja Fatma Haxhialiu.

Ajo ka qenë edhe më e ash për duke bërë thirrje që të anulohet tërësisht festa e birrës në Korçë.

Për këtë, ka marrë shembull raste të shumta të ndodhura nëpër botë.

Reagimi i saj i plotë në vijim:

Sot, ne bote cancel culture, ku fansat anullojne koncerte dhe kompani gjigande prishin kontratat e imazhit me personazhe te medhenj, kur keta te fundit prekin qofte dhe me batute nje komunitet te caktuar, eshte gjeja me normale!

Sot me shume se kurre vleresohet me shume “te qenit njeri” perpara te qenit artist!

Sot, artistet masin mire cdo fjale, sepse njerezit nuk falin!!!
Njerezit ashtu sic e ngrejne, ashtu dhe mund ta fundosin nje artist, sepse artisti nuk jeton dot pa publik, merr fund!!!

Nderkohe … ne Shqiperi luhet Ceca e Arkanit dhe ftohet per te trazuar ujerat Kalla shnikovi i preferuar i shkjaut!!!

Ka do zera qe flasin per art e se arti nuk ngaterrohet me politike, artin degjojani ne arena te tjera sa t’ju doje qejfi, po boll pro vokuat de bate te liga qe ende lendojne pl aget si dje!

Sa kohe nje artist nuk distancon artin e vet nga politika, atehere dhe arti i tij eshte po aq i felliqte!!!!

Va rret jane akoma hapur, nenat e bijve te zhd ukur pa va rre jane ende gjalle, v ikt imat e perdh u nimit, jetimet, te gjy mtuarit po ashtu… sa turp per ty Shqiperi!

E per t’ju kthyer kultures cancel, une i kisha lut vellezerit e motrat e Kosoves te anullonin cdo pushim e cdo shpenzim ne nje vend, qe jo vetem nuk i respekton, por i ngul thi ken ne p lage ne menyren me te neveritshme!!!

#cancelfestaebirreskorce

Akuza e fortë! Ish-banori i “BBV”: Më thanë se çmimi i madh ishte shitur!

Finalisti i “Big Brother VIP Kosova”, Artan Thaçi ka hedhur akuza të forta ndaj produksionit. Ai rrëfeu shumë detaje në emisionin “Kendiv” rreth përvojës...

Në rast infarkti keni vetëm 10 sekonda për të shpëtuar, ja si duhet të veproni

Të gjithë e dimë që ataku në zemër nuk mund të parashikohet, megjithatë ka disa këshilla të dobishme të cilat mund t’ju shpëtojnë jetën,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME