‘Çmendet’ gruaja/ Kishte fituar 33 mln euro por nuk e dinte, ja ku e mbante biletën për javë të tëra

230

Pa e ditur se ishte bërë fituese e një vlere parash prej 33 milionë eurosh, një grua në Gjermani e ka mbajtur biletën për javë të tëra në çantë.

 

Sipas kompanisë, 45-vjeçarja ishte fituesja vetme sipas Lotto Bayern më datë 9 qershor. Nëna e një fëmije i kishte zgjedhur rastësisht numrat dhe më pas e kishte futur biletën në çantën e saj.

 

 

“Mua akoma më merren mendtë për shkak se kam mbajtur pa kujdes një biletë me këtë vlerë parash, në çantën time për javë të tëra”, deklaroi ajo.

 

Gruaja kishte paguar 1.20 € (1 £) për biletën e lotarisë për shortin në fillim të muajit të kaluar.