E frikshme, çmendet moti në shtetin fqinj, breshëri i madh sjell dëme materiale dhe të lënduar

Një mot i pazakontë ka goditur Italinë fqinje mbrëmjen e kaluar. Një reshje e papritur breshëri ka mbërthyer autostradën midis Piacencas dhe Parmës.

 

Pamjet tronditëse të zbuluara nga mediat e huaja shfaqin breshërin kokërrmadh që duket se ra nga hiçi. Ai shkaktoi dëme të shumta materiale dhe jo vetëm.

 

Tre persona u plagosën gjithashtu në Modena, me dy prej tyre të lënduar pasi furgoni i tyre u godit nga një prej shumë pemëve që binin.

TE TJERA