“Çmendet” moti në Itali/ Shikoni se si breshëri ka shkatërruar me qindra makina (VIDEO)

343

Moti i keq ka goditur këtë të hënë dhe rajonin e Emilia Romagnas në Itali.

Breshëri ka thyer xhamat e qindra makinave në pak minuta.

Në pamjet e filmuara në autostradën që lidh Piacenzan me Parman, duken me qindra automjete të cilat janë ndaluar në rrugë me xhama të thyer.

Dëmi është kolosal, ndërsa qarkullimi është bllokuar.