Studimi i fundit : Nuk i paskemi ditur me pare, konsumoni 1 kastravec ne dite dhe do te shikoni qe…

398

Që nga kohërat antike, kastravecët janë përdorur në Indi si vakte, por edhe në mjekësinë tradicionale.

Kjo sepse, në një vende të ngrohtë si India, kastravecët sigurojnë hidratimin dhe freskinë e nevojshme për trupin. Ky nuk është përfitimi i vetëm që ofron ky frut (kujtojmë se kastraveci është një frut, jo një perime).

Do të mbroheni më mirë nga sëmundjet neurologjike.

Mund të humbni peshë shumë shpejt.

Rreziku i kancerit do të zvogëlohet.

Tretja do të përmirësohet.

Trupi do të marrë më shumë hidratim.

Lëkura juaj do të jetë më e butë dhe me shkëlqim.

Cilësia e flokëve do të përmirësohet dhe nuk do ju bien.

Shëndeti kardiovaskular do të përmirësohet.

Nivelet e sheqerit në gjak do të kontrollohen më mirë.

Kockat do të jenë më të forta.

Shëndeti juaj dentar do të përmirësohet.

Hormonet do të ekuilibrohen më mirë.