Artistët paralajmërojnë protestë në mes të kryeqytetit…

Me moton ‘Qeveri, Let Us Dance’, klubet e famshme të natës në Kosovë do të protestojnë më 14 korrik përballë qeverisë, në sheshin Skënderbeu në Prishtinë.

Protesta është paralajmëruar pasi qeveria e Kosovës ende nuk i lejon klubet e natës të funksionojnë si kanë bërë para pandemisë së COVID-19.

Anullimi koncerteve apo eventeve ka krijuar një ngërç në industrinë e muzikës dhe duket se durimit të këngëtarëve i ka ardhur fundi.

Mësohet se protesta nis në orën 21:00 dhe pjesë e tij do të jenë emra të njohur të muzikës Taya, Kida, Ledri, Lumi B, Capital T, Dafina Zeqiri dhe të tjerë.

Këndon “Mamicën” LIVE në emision, personazhi i njohur i showbi-it i bën të papriturën Bieta Sulos në mes të skenës

Luljeta është një nga karakteret më të spikatura të “Përputhen +40”. Ajo ka qenë së fundmi e ftuar në “Ftesë në 5” bashkë me...

Historia e dhimbshme: Shoqja me të cilën luaja, nuk e dija që ishte motra ime (Video)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, ishte e ftuar Feride Tahiri, e cila tregoi një histori të pazakontë.   Ajo është nga...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...