Pamjet e ‘tmerrit’ në banesën në Koplik, bombula e gazit shkrumboi katin e parë

104

Shpërthimi i bombulës së gazit në Koplik, që ndodhi mëngjesin e sotëm, la pas të plagosur të zonjën e banesës, Sadete Kukaj.

 

Në videon e mëposhtme, shihet që zjarri ende është aktiv dhe ka shkrumbuar të gjithë katin e parë të banesës. Përmasat e zjarrit kanë qenë të mëdha në katin e parë të banesës, ku ka ndodhur dhe shpërthimi dhe ndërhyrja e zjarrfikësve ka bërë të mundur që të mos përfshijnë dhe katin e dytë.

 

Shpërthimi ndodhi në orën 06:00, ditën e sotme. E vetmja që ka mbetur e plagosur është e zonja e shtëpisë, Sadete Kukaj e cila ka marrë plagë të rënda në trup.