Ndërron jetë kengetarja dhe prezantuesja mjaft e njohur dhe e dashur per te gjithe ne

142

Artistja shumë e njohur dhe ikona e ekranit italian, Raffaella Carrà, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare.

 

Raffaella Carrà ndërroi jetë në orën 16:20.

 

E gjithë bota e televizionit në italian është në zi për shkak të ndarjes nga jeta të Carrà. “Të përcaktosh Raffaella Carrà është e vështirë”, shkruan TgCom duke iu referuar multidimensionalitetit të artistes italiane e cila këndonte, kërcente, aktronte, prezantonte madje ishte një biznesmene e suksesshme.

 

Të gjitha këto kanë bërë që italianët t’i thërrasin “mbretëreshë” të ekranit, dhe që padyshim do t’i mungojë Italisë dhe jo vetëm.