Mesazhi i koduar! Artan Hoxha paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri, ja çfarë do ndodh në gusht

232

Të gjithë po flasin rreth mega-operacionit ku 200 forca policore përfshi ato të RENEA dhe FNSH janë angazhuar në super-aksionin e madh të koduar “Shpirti”.

 

Policia ka sekuestruar rreth 60 mijë euro dhe mjete zjarri gjatë aksionit për kapjen e disa prej anëtarëve të këtij rrjeti që do të trafikonin rreth 6 ton lende te jashtligjshme me vlerë 55 milion euro.

 

Mes të ndaluarve janë tre zyrtarë të lartë të policisë, një prokuror dhe administratorë lokalesh.

 

Gazetari Artan Hoxha duke u nisur nga këto zhvillime ka paralajmëruar me një mesazh të koduar aksione të bujshme nga SPAK.

 

POSTIMI I PLOTË

“Në ditet e të “nxehtit” afrikan, prisnin “furtune”,
por fryu vetem nje “fllad” i fresket veror
Kam frike se nga gushti, do bej prape shume “nxehte”…
Zot në qiell, mbaje doren….”