E rëndë, aksident në Shqipëri pamjet nga vendi i ngjarjes/ Qytetari bën video në momentin kur ndodh dhe jep ndihmën e parë

292

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës, por fatmirësisht nuk ka patur asnjë viktimë.

 

Bëhet fjalë për një automjet tip “Benz”, i cili ka dalë nga rruga. Momenti është filmuar LIVE nga dy të rinj të cilët po udhëtonin mbrapa me mjetin e tyre. Ata kanë ndaluar menjëherë për të dhënë ndihmën e parë, pasi makina ka përfunduar në kanal.

 

I riu që ka dërguar videon shprehet se me “Benzin” po udhëtonte një çift. Ai ka shtuar se shoferi ishte 19 vjeç dhe bën thirrje për të gjithë drejtuesit e makinave që të udhëtojnë me kujdes.