Tjetër aksident me pasojë vdekjen në Shqipëri/ Ndërron jetë 30-vjeçari në…

345

Një aksident është regjistruar orët e para të mëngjesit të kësaj të marte në Bulqizë.

 

Mësohet se një 30-vjeçar, teksa po udhëtonte në aksin rural Ballejë-Krastë, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga e për pasojë ka humbur jetën.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për përcaktimin e shkaqeve të këtij aksidenti të rëndë.

 

Njoftimi i policisë:

Bulqizë/informacion paraprak
Me datë 29.06.2021, në orët e para të mëngjesit shtetasi D. GJ., 30 vjeç, banues Krastë Martanesh, duke drejtuar automjetin tip ‘Mitsubish’ në aksin rural Ballejë-Krastë ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.