“Ty të marrtë dreqi…”/ Mallkojnë Arbana Osmanin, moderatorja iu kthen përgjigjen e merituar

203

Një ndër pasionet e Arbana Osmanit është gatimi dhe këtë nuk lë moment pa e treguar.

Disa prej recetave të ushqimeve që përgatit, Arbana i ndan me të gjithë ndjekësit në llogarinë e saj në Insatgram, nëpërmjet videove.

Mirëpo, disa prej tyre kanë edhe kritika për të bërë, siç ishte rasti i ditës së sotme, ku Arbana po përgatiste pasta me salcë.

Së fundmi, në “inbox”, moderatores i ka ardhur një mesazh, ku shkruhej: “O të martë dreqi ‘saltiamo’ tënde. Po ti mëso një herë shqip, italianët thonë ‘meskoljamo’, jo ‘saltiamo’”.

Arbana e ka marrë me sportivitet këtë mesazh dhe i ka kthyer një përgjigje publike në Instastory, ku shkruan: “Nga seria ‘mallkojmë kot se vapë është e s’kemi ça bëjmë’”.

Pas përfundimit të “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana po kalon disa ditë pushimi me partnerine saj, Eduart Grishajn, si dhe me dy djemtë, Jonin dhe Diellin.