‘Ka materiale se…’ Fatos Klosi ‘i çjerr maskën’ Sali Berishës: Unë kam qenë vetë dëshmitar kur ai ka…

326

Ish-Kreu i SHISH, Fatos Klosi teksa ka qenë sot në emisionin “Breaking’, ka treguar arsyet se përse SHBA e shpalli ‘non-grata’ ish-kryeministrin Sali Berisha.

 

Sipas Klosit, nëse do të ishte bërë tetë vite më parë, kjo masë nuk do të kishte asnjë efekt, pasi drejtësia ishte në duart e Berishës.

 

“Nuk është problemi i hakmarrjes se Berisha nuk është se ka forcën e duhur, është numri një i politikës shqiptare, kam qenë vetë dëshmitarë. Do të shkonte kot dhënia “non-grata” 8 vite më parë, sepse nuk kishim një drejtësi të pavarur. Kështu që mundësia do të shkonte kot”, tha Klosi.

 

Sipas tij, SHBA-të kanë plot prova dhe materiale me fakte, të cilat mund t’i vijnë në ndihmë drejtësisë shqiptare për ndëshkuar zyrtarët e korruptuar në Shqipëri. Ai paralajmëroi se shumë shpejt do të ketë edhe emra të tjerë.