Voltana Ademi pozicionohet kundër Ramës për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdet: Dëmtohet sezonin turistik

306

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar ditën e sotme në lidhje me aksionin e paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama dhe që pritet të nisë nga dita e hënë për prishjen e ndërtimeve pa leje në të gjithë zonën bregdetare.

Në reagimin e saj, kryebashkiakja Ademi është shprehur se duhet mbështetur sezoni turistik, teksa shtoi se nuk duhet të merren vendime arbitrare.

“Duhet mbështetur sezoni i mbarë turistik. Mos ketë vendime arbitrare për sezonin turistik. Mos ketë ndërhyrje që dëmtojnë sezonin turistik.

Mos ketë ndërhyrje që dëmtojnë sezonin turistik. S’duhet bërë asgjë që prish imazhin e sezonit. Në Velipojë, jo situatë e përkeqësuar për ndërtimet. S’kemi ndërtime pa leje në bregdetin e Velipojës”, ka deklaruar Ademi.