Lajm i mirë, vetëm 2 raste të reja me Covid

52

Vetëm 2 qytetarë pozitivë kanë rezultuar në 24 orët e fundit pas afro 3600 testimeve të kryera. Vendi është duke përjetuar një situatë në përmirësim e sipër në raport me pandeminë e Covid-19.

Një person në Tiranë dhe 1 në Lezhë janë ata të infektuar me koronavirus.

Krahas kësaj optimist është edhe fakti që në 24 orët e fundi asnjë person nuk ka humbur jetën teksa në spitalet Covid po marrin trajtim 28 pacientë, 5 prej të cilëve janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 29 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,627 që nga fillimi i epidemisë.