BASHKIA SHKODËR HAP SEZONIN VEROR NË VELIPOJË (VIDEO)

Këtë të shtunë bashkia Shkodër ka hapur sezonin veror në plazhin e Velipojës. Pas një viti të vështirë pandemik, vëmendja në ditën e parë të sezonit iu kushtua fëmijëve përmes promovimit të sporteve ujore. Votlana Ademi, kryetare e bashkisë Shkodër, uron që ky sezon të jetë I mbarë ndërsa tregon se fushata e promovimit të siteve turistike do të vijojë gjatë gjithë verës.

Entoni Jubani, kryetar I shoqatës “Mandarine Project” bën të ditur se bashkëveprimi me bashkinë Shkodër në hapjen e sezonit veror për vitin 2021 do të sjellë një sërë aktivitetesh të reja për turistët në këtë zonë.

Ilir Ciko, përfaqësues i Albania Water Sports I cili prej shumë vitesh është I pozicionuar në Velipojë në promovimin e sporteve të ujit ndihet I kënaqur nga pjesëmarrja e fëmijëve që në ditën e parë.

Edhe pse në një atmosferë më të vakët, hapja zyrtare e sezonit veror në Velipojë tërhoqi një numër të madh të pushuesve nga qyteti i Shkodrës por edhe qytete të tjera. Gjatë ditëve në vijim pritet edhe përcaktimi final i stacioneve të plazhit

 

Beniada nuk fshihet më, poston foto të partnerit të saj, vëllait të personazhit të njohur shqiptar

Edhe pse ende nuk e kanë konfirmuar, të gjitha detajet tregojnë se Beniada dhe Bleri janë në një marrëdhënie dhe çifti nuk ka çfarë...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...