“Rama ma ndez llampën” Konkurentja e “Përputhen”: Ilir Meta sa kofsha ime, Berisha …

149

Ajo është një nga konkurentet më të njohura në “Përputhen +40”.

Bëhet fjalë për Luljeta Nallbanin, e cila ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve për natyrën sportive dhe energjike.

Emri i gruas bjonde u diskutua më shumë pasi ajo publikoi këngën e saj të parë “S’ta jap” dhe të dytën “ Luje”.

Në intervistën në “Abc e Pasdites” ajo nënvizoi se gjithçka e ka bërë për qefin e saj dhe nuk synon të ketë klikime apo të ardhura.

Një ndër shprehjet e saj që ka bërë mjaft zhurmë është: Ma ndez llampën. Pikërisht me këtë shprehje moderatori i bëri një Lojë Lulit duke i vënë përballë personazhe të njohur për të ditur nëse ja ndezin ose jo llampën e mes tyre edhe politikanë.

Luljeta u shpreh për Ramën:

Edi është seksi, s’ka. Ky ta ndez pa e parë mirë. Mashkull 2 metër, i kuruar i veshur. Ma ndez llampën.

Luljeta për Metën:

Jo, jo. Ky sa kofsha ime. Most ë mërzitet, Iliri është I shkurtër, rrumbullak, topolak. Nuk ma ndez llampën.

Luljeta për Bashën:

Basha është king, është i bukur. Është i plogët. E ndez llampën, por nuk është tipi im.

Luljeta për Berishën:

Për Berishën kam respekt. E kam takuar, doktori është artist. Ka dhe një zonjë grua. Megjithse është doktor dhe ta ndez, doktori mund të pi viagra.