Thyen rekordin historik/ Kjo është ministrja e Ramës që mori një lumë votash në zgjedhjet e 25 prillit

334

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka thyer rekordin historik të votave të PS për disa vite me rradhë në njësinë nr.9 në Tiranë, me 13.131 vota.

- PUBLICITET -

Por rekordi i mëparshëm ishte vendosur po nga Manastirliu në vitin 2017 me 12.518 vota.

Kjo zonë tradicionalisht e djathtë ka zgjedhur serish të votojë PS dhe të majtën. Përballë Manastirliut ishte deputetja e PD, Albana Vokshi.

Manastirliu është renditur e gjashta më e votuar nga deputetët e qarkut të Tiranës me mbi 9 mijë vota.

- PUBLICITET -