“Fitoftë më i miri” Insiston për mandatin e tretë, ky është mesazhi që dha Rama pasi votoi

194

Pasi votoi në shkollën e Surrelit, kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda, dha një prononcim të shkurtër përpara kamerave.

- PUBLICITET -

Fillimisht ai u shpreh se demokracia është një lojë pa spektatorë, ku lojtarët zbresin në fushë dhe gjuajnë penalltinë me votën e tyre.

“Zbrisni në fushë dhe gjuani penalltinë tuaj, fitoftë më i miri”, tha Rama gjatë fjalës së tij.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama kërkon të dalë fitues në këto zgjedhje dhe të marrë mandatin e tretë qeverisës pas 8 vitesh në pushtet.

- PUBLICITET -