Sali Berisha i shqetësuar bën thirrjen urgjente: “Po mbahet sekret, i ftoj shqiptarët që të jenë të vëmendshëm”

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka ngritur sërish alamrin për gjendjen e pandemisë në vendin tonë. Megjithëse procesi i vaksinimit masiv të popullatës vazhdon ai thkeson se shifrat janë shqetësuese.

Berisha shtoi se ajo cfarë po mbahet sekret që është vërtetë tronditëse është afati i skandencës së vaksinave. Ai i fton qytetarët që të tregohen të vëmendshëm dhe të kërkojnë më shumë llogari mbi këto vaksina.

‘Te vaksinat mbahet sekret skadenca. I njoftoj shqiptarët me përgjegjësi, ka disa denoncime për vaksinën Sinovac.

Prodhimet e para të Sinovac kanë pasur datën e skadimit më 21 shtator të 2023. Të gjitha këto kontingjente janë shpallur të skaduara më vonë më 23 mars të vitit 2021.

Çdo ilaç është helm, përtej datës së skadencës nuk duhet të përdoret kurrë, por kjo është e vërtetë veçanërisht për vaksinat, për shkak të problemeve nga më të ndryshmet. Prandaj i kërkoj shqiptarëve të kërkojnë përpara vaksinimit datën e skadencës’, deklaroi Berisha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME