Ish-zv.kryeministri dhe njëkohësisht deputeti i njohur shqiptar ndalohet nga Policia. Çfarë ndodhi mes tyre

711

Ish-zv.kryeministri, tashmë vetëm deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, në një video të publikuar nga “indeksonline” shihet se ishte ndaluar nga Policia e shtetit shqiptar.

Abazi siç shihet në videon e publikuar, ka qenë duke udhëtuar me një furgon me targa të Shqipërisë, derisa nuk dihen arsyet e ndaljes.

Ish-zv.kryeministri dhe njëkohësisht deputeti i njohur shqiptar

Deputeti i VV’së në pamje shihet teksa diskuton me policët që e kanë ndaluar në rrugë.