HYRJELAJMEAKTUALITETNDARJA NGA JETA E HAXHI FEJZI ZAGANJORI, VOLTANA ADEMI: SHKODRA HUMBI NJE...

NDARJA NGA JETA E HAXHI FEJZI ZAGANJORI, VOLTANA ADEMI: SHKODRA HUMBI NJE VLERE TE QYTETIT

Edhe Kryetarja e Bashkise Shkoder Voltana Ademi ka shprehur ngushellimet per ndarjen nga jeta te Haxhi Fejzi Zaganjori.Ademi thote se Shkodra ka humbur nje vlere te qytetit.

Shkodra humbi sot një vlerë të qytetit. Haxhi Fejzi Zaganjori ndërroi jetë duke lënë dhimbje e pikëllim tek familja, të afërmit, miqtë e shokët që e njohën nga afër por edhe prej larg.

Një zotni Shkodre, një klerik që rrezatonte paqe, mirësi dhe këshilla të vlefshme, nga sot do na mungojë të gjithëve. Unë dua ta kujtoj gjithmonë me një këshillë që ma përsëriste shpesh: “I madhi Zot të ndihmoftë, mos len derë pa kersitë për të drejtën”.
Qofsh banor i xhenetit!

Pushofsh në paqe Haxhi Fejzi Zaganjori!

TE TJERA

spot_img