Shpërthejnë të gjithë në lot gjatë emisionit, protagonisti i ri i lë të gjithë pa fjalë: Vlerësojini prindërit sa i keni gjallë”

390

Shkëlqim Bega është konkurrenti më i ri i cili i bashkohet spektaklit televiziv, “Për’puthen”. Gjatë prezantimit të tij ai ka folur më tepër për veten dhe ka një koment për secilën nga vajzat duke veçuar Sindin si më të sjellshmen.

- PUBLICITET -

Sakaq ai zbuloi një anë shumë personale të tij duke thënë se ka humbur nënën dhe kjo i ka lënë një plagë të madhe në zemër. Ai prej vitësh jeton në Zvicër por vjen shpesh në Shqipëri për të takuar babain e tij të dashur. Shkëlqimi ka dhënë një mesazh mjaft të fortë për të gjithë publikun duke theksuar se duhet t’i duam fort prindërit e ti respektojmë apo vlerësojmë sa i kemi gjallë.

“Nënën nuk e kam. Prekem se është person që sado nuk është me ne fizikisht, shpirtërisht ndihet energjie. Kam qenë 8 vjeç kur e kam humbur nënën. Duket sikur ka ndodhur dje dhe kam shumë zili për ata që e kanë nënën e babain që t’i vlerësojnë sa janë gjallë dhe në momentin që nuk e kanë, do bëhen pishman për cdo gjë që kanë thënë, për shumë gjëra që kanë bërë gabim.” -tha ai.

- PUBLICITET -