Pas “ditën do e bëj natë”, Basha lë nam me gafën e radhës

Gafat e Lulzim Bashës nuk kanë të sosur. Pak ditë më parë kryetari i PD Lulzim Basha bëri një gafë në prezantimin me të rinjtë duke u shprehur se do e “bëjë ditën natë”, në vend që të thoshte të kundërtën “natën ditë”.

Sëfundmi në rrjetet sociale po qarkullon me shpejtësi gafa e Lulzim Bashës e bërë gjatë urimit të festës së Sulltan Novruzit për gjithë besimtarët bektashinj.

Në vend që të shprehej se kjo ditë e veçantë shënon “fitoren e dritës mbi errësirën”, Lulzim Basha thotë të kundërtën, “shënon fitoren e errësirës mbi dritën”.

“Gëzuar Sulltan Novruzin, por dua t’u uroj të gjithë shqiptarëve të çdo besimi këtë ditë të veçantë e cila shënon fitoren e errësirës mbi dritën dhe në këtë mënyrë simbolizon shpresën dhe besimin tek e ardhmja”, dëgjohet të thotë Basha duke shënuar një tjetër gafë.

Shqiptarja përlot me rrëfimin/ Burri më ka nxjerrë të fle pa rroba në rrugë, doja të hidhesha nga ura në Greqi

Në puntatën emsionit “Shqipëria Live” u trajtua historia e një 39-vjeçareje të quajtur Elvina Gjoka, e cila kishte përjetuar një dh unë çnjerëzore nga...

Ka qenë i lidhur më parë me Olta Gixharin? Mikja e Xhonatanit tregon të vërtetën

Që në momentin që Xhonatan u bë pjesë e shtëpisë së Big Brother Vip, në rrjet filluan të qarkullonin thashethemet se mes tij dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...