Rrëfimi i Luljeta Bozos: Do përmirësoj gjendjen e pensionistëve dhe fushën e kërkimit shkencor

156

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video me rrëfimin e inxhinieres Luljeta Bozo. Inxhinierja pranoi ftesën e kryeministrit për të kandiduar si deputete nën siglën e PS për zgjedhjet e 25 prillit. Në prezantimin e saj Bozo shprehet se gjënë më të shtrenjtë ka kohën.

- PUBLICITET -

“Gjënë më të shtrenjtë kam kohën se po të iku koha nuk rikuperohet. Në 1965 mbarova studimin në fakultetin e inxhinierisë, u diplomova dhe duke qenë se isha me rezultate të mira më mbajtën në universitet. Kam 56 vjet që punoj pa ndërprerje. Librin e parë e kam nxjerrë në 75 ‘. Deri më sot janë bërë gati 35 libra të botuar. Zgjohem shumë herët 4.30-5 dhe bëj ecje”, tha ajo.

Bozo thotë se pavarësisht moshës që ka se ambicia e saj është përmirësimi i gjendjes së pensionistëve që ata ta ndiejnë veten të dobishëm. Fusha e dytë prioritet sipas saj është ajo e kërkimit shkencor.

- PUBLICITET -