Shokon Artan Hoxha, zbulon marrëveshjen mes PD-së dhe PS-së

531

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka zbuluar sot një detaj që askush nuk e dinte. Teksa ka komentuar për përplasjen e djeshme në Elbasan të sipatizantëve të PS-së dhe PD-së, ai ka treguar prapaskenat.

Sipas Hoxhën, nuk ka patur asnjë përplasje mes këtyre partive. E gjitha ishte diçka që ndodhi me LSI-në pasi qëllimi kryesor në këto zgjedhje është shkatërrimi i kësaj force politike në vend. Thënë kjo, ky detaj tregon se mes PS-së dhe PD-së ka një marrëveshje të fshehtë.

“Nëse ka një forcë që duhet të ulërijë sot në këtë qark, pasi është në trysni është LSI-ja. Nuk ka pasur përplasje mes militantëve të PS-së dhe PD-së, por ka ndodhur vetëm me LSI-në pasi qëllimi është për ta shkatërruar këtë forcë politike në këtë qark. Në momentin që kjo gjë ka ndodhur ndaj LSI-së do të thotë se ka një marrëveshje që është mes PD-së dhe PD-së”, tha Hoxha.