Rama i jep urdhra gazetares: Po ti pse s’mban maskë? Ik e merre dhe e shtyn me dorë

356

Kryeministri Edi Rama pyeti një nga gazetarët e pranishëm jashtë shkollës “4 dëshmorët” në kryeqytet se pse nuk ishtë me maskë pranë tij.

“Po ti pse s’mban maskë”,-i tha Rama dhe menjëherë ajo iu përgjigj. “E kam harruar në makinë”-ia ktheu gazetarja Edona Haklaj. Rama e urdhëroi të shkonte dhe ta merrte në makinë. “Shko në makinë, ik merre”-tha Rama.

Ajo vijoi të mbante mikrofonin duke mos iu përgjigjur më kryeministrit.