Manastirliu: Konfirmohen rastet e para me variantin e ri britanik në vendin tonë

Në mbledhjen e kësaj të enjtje Komiteti Teknik i Ekspertëve ka konfirmuar se në vendin tonë janë shënuar rastet e para të mutacionit të variantit britanik të Covid.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerata Manastirliu është shprehur se mostrat e para të marra në terren në lidhje me këtë variant kanë rezultuar pozitive.

Sipas saj kjo mund të jetë dhe një arsye për rritjen e numrit të rasteve të reja me Covid në vendin tonë.

TE TJERA

spot_img