E rëndë/ Prej 10 ditësh i shtruar në spital, humb jetën nga virusi 16-vjeçari shqiptar

193

Një tjetër lajm i hidhur vjen së fundmi nga Kosova.

Mësohet se një 16-vjeçar nga Vitia është bërë viktima më e re në moshë nga C OVID-19.

Raportohet se adoleshenti ka patur dhe sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Lajmi është konfirmuar dhe nga drejtori i Spitalit të Gjilanit, Nisret Hajrullahu.

Ky i fundit ka deklaruar se pacienti ndodhej i shtruar prej 10 ditësh dhe ishte në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ai ka treguar se 16 vjeçari ka pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese.

“Pacienti ka ardh që 10 ditë në spital. Ai ka pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese. Pra gjendja e tij ka qenë e rëndë prej fillimit. Ndërsa, edhe COVID-19 e ka përkeqësuar më shumë gjendjen e tij”, ka deklaruar ai.