Apeli liron dy infermieret e “Shefqet Ndroqit”, Sheqerie Koçi dhe Mira Bushi

89

Gjykata e Tiranës ka liruar nga burgu dy infermieret e Sanatoriumit Sheqerie Koçi dhe Mira Bushi të arrestuara rreth një muaj më parë si të përfshira në skandalin e Tire Alldervishit ndodhur në spitalin e “Shefqet Ndroqit”.

- PUBLICITET -

Gazetari i ABC Ermal Vija raporton se Koçi dhe Bushi do të hetohen në gjendje të lirë. Kujtojmë se tri javë më parë gjykata liroi Sidorela Çelën dhe sanitaren Rukie Hoxhën.

Ndërkohë sanitarja 58-vjeçare e spitalit Covid2 Tire Alldervishi e cila u hoq si infermiere, u arrestua pas publikimit të pamjeve që tregonin se ajo kishte marrë 8 milion lekë të vjetra nga vajza e një pacienteje me Covid që më pas ndërroi jetë për shkak të kësaj sëmundje.

/abcnews.al/

- PUBLICITET -