Ndodhi dhe kjo/ Kryeministri refuzon ti përgjigjet gazetarëve, i spërkat me dezinfektues (VIDEO)

295

Jo gjithmonë politikanët preferojnë t’ju japin përgjigje pyetjeve që ju drejtohen.

E njëjta gjë ka ndodhur dhe së fudmi në Tailandë.

Kryeministri Prayuth Chan-ocha pasi iu bënë një mori pyetjesh në konferencën e përjavshme për shtyp, ka spërkatur me dezinfektues gazëtarët për t’iu mos u përgjigjur.

Pyetjet që iu bënë kryeministrit tajlandez ishin në lidhje me riorganizimin e mundshëm të qeverisë, por si shpesh herë ai gjeti një mënyrë për të mos dhënë sqarime.

Ish-komandanti i ushtrisë, i cili përmbysi qeverinë e zgjedhur në një grusht shteti në 2014, është shumë gjaknxehtë dhe njihet për sjelljet e tij të paparashikuara.

Më herët, në të kaluarën, ai ka gjuajtur një gazetar, ndërsa një tjetër e ka kapur për veshi, vetëm për t’ju shmangur pyetjeve