‘Mos u çudisni’, Sali Berisha zbulon sa deputetë do të marrë PD-ja në Tiranë

330

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se lista e shpallur e PD-së për Tiranën është përfaqësues dhe shtoi se do të marrë 25 deputetë.

- PUBLICITET -

‘Unë mendoj se është një listë përfaqësuese. Natyrisht është një listë politikë se i tillë është parlamenti. Mendoj se PD-ja në Tiranë, me këtë diskreditim të Ramës, me zinxhirin e mashtrimeve, fyerjeve që u bën qytetarëve, imagjino që prezantoi hekurudhën e Katarin si të vetën.

Lista dhe fitoja e PD-së, mos u çudisni që të shkojë deri në 25 deputetë. Parashikoj një përmbysje të mëdha. Ramës i kanë rënë te këmbët të gjithë kredenciale. Ai hyn në fushatë si një armik i egër i shqiptarëve. Sot, deklaronte se largimi i 500 mijë shqiptarëve në 5 vitet e qeverisë së tij, shpëtuan Shqipërinë. Për atë që njeh elementët e bazë të potencialeve të vendit, ai ka qenë një faktor frenues në zhvillimin e vendit.’-tha Berisha.

- PUBLICITET -