Infektohet me COVID mjeku i njohur dhe dërgohet për kurim në Turqi, Pipero zbulon si është gjendja e tij

520

Mjeku endokrinolog Geront Husi është infektuar me COVID-19. Doktor është dërguar për kurim në Turqi dhe ndodhet në terapi intensive, por në parametra jetësor normale. Për rastin e tij ka reaguar edhe meku Pëllumb Pipero, i cili tregon se mjeku ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore, por uron që ai t’ia dalë dhe t’i bashkohet sërish kolegëve dhe familjes.

- PUBLICITET -

“Dr. Geront Husi endokrinologu ynë i talentuar po përballet me Covd 19 në Spitalin Medical Park ne Stamboll! Para vetem 2 minutash fola me mjekun qe e ndjek dhe me konfirmoi se Dr Geri, kolegu jone i shtrenjte, eshte ne gjendje jo te mire shendetesore, por me prametra jetesore normale, ne terapi intensive, por po lufton fort per t’ja dale dhe urojme e deshirojme T’ja Dale! Te gjithe ne urojme qe Geri ta fitoje kete beteje dhe te kthehet midis nesh!”, shkruan Pipero.

- PUBLICITET -