PRAPASKENAT! Trondit me deklaratën deputeti: Po e them hapur! Ja çfarë po përgatit Berisha dhe Meta

212

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla sulmoi kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe presidentin Ilir Meta që sipas tij janë duke bashkëpunuar me ish-gjyqtarë dhe prokurorë të ko rruptuar duke u premtuar se do të rikthehen në detyrë.

Sipas Ballës, ata duan të kthejnë mbrapsht reformën në drejtësi

“Dua të them hapur, Sali Berisha dhe Ilir Meta duhet t’i ndërpresin takimet me gjyqtarë dhe prokurorë të larguar nga vetingu duke u premtuar se do të rikthehen në detyrë. Nuk mund të kthehet mbrapsht reforma në drejtësi”, tha Balla për Euro News Albania.

Lexo edhe:   Braçe: Kemi bërë më shumë se kushdo në 30 vite, ne kemi vetëm punën jo llafe