“Ja çfarë plani ka për Shqipërinë” Habit Baton Haxhiu, zbulon ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit

319

Analisti i njohur Baton Haxhiu ka rrëfyer së fundmi një skenar ‘të fshehtë’ të Albin Kurtit.

Ai shprehet se ambiciet e Kurtit janë që një ditë të bëhet kryeministër i Shqipërisë.

Haxhiu është shprehur i bindur se ai do ja arrijë këtij qëllimi.

“Ambicia e tij është historike, ambicia është që një ditë ta shohë veten në karrigen e kryeministrit në Shqipëri. Kur do të jetë ajo dhe a do ta fitojë atë betejë, nga rruga që ka ndjekur në Kosovë, unë besoj se edhe në Shqipëri do ta ketë rrugën e njëjtë, jam i bindur për këtë”, u shpreh Haxhiu për Euro News Albania.