HYRJELAJMEAKTUALITETAfrohet i ftohti Siberik! Ja çfare sjell e premtja në Shqipëri

Afrohet i ftohti Siberik! Ja çfare sjell e premtja në Shqipëri

Duke filluar nga dita e premte dhe përgjatë fundjavës Shqipëria do të preket nga vala e acartë, ku priten rënie të ndjeshme të temperaturave.

Sipas parashikimit të Meteoalb, ulja e temperaturavederi në -15 gradë, k ryesisht në veri do të krijojë kushte të favorshme për reshje dëbore për 90% të territorit.

Nesër erërat do të ndryshojnë drejtim dhe do të fillojnë të fryjnë nga veriu dhe veriperëndimi.

Priten reshje shiu të cilat me fillimin e erëra të akullta veriore do të shndërrohen në reshje bore.

Ky i ftohtë është krejtësisht normal për këtë periudhë kohore.

TE TJERA

spot_img