Greqia merr vendimin e rëndësishëm kundrejt Shqipërisë

Kapshtica do të mbetet sërish e bllokuar dhe këtë vendim e ka marrë pala Greke kundrejt ventin tonë për të parandaluar përhapjen e Covid-19 në shtetin fqinj.

Kjo është e disata herë që pika kufitare po mbyllet dhe këtë herë afati është deri më 22 shkurt. Dalja nga Greqia për të hyrë në Shqipëri do të lejohet prej orës 06:00 deri në orën 22:00 vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë.

Sakat, automjetë si autobuza, taksi dhe të tjera të transportit të paragjerëve nuk do të lejohen të kalojnë. Për herë të fundit bllokimi i pikës kufitare u shty më 22 janar, teksa parashikohet që dje më 8 shkurt të hapej./Source.al

TE TJERA

spot_img