Gjesti fantastik i shqiptarit, shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci (Foto)

89

Disa foto shumë të veçanta po bëjnë xhiron e rrjetit, pas asaj tragjedie që ndodhi sot në mesditë në Kroaci.

- PUBLICITET -

Një qytetar shqiptar ka menduar të shpërndajë bukë falas për të prekurit nga tërmeti. Ky gjest mjaft shpresëdhënës dhe optimist vjen pas goditjes së rëndë që ka shkaktuar deri më tani 7 viktima dhe shumë të plagosur.

Bëhet fjalë për shqiptarin Alban Morina, i cili teksa ka publikuar foto në “Facebook” dhe ka shkuar;

“Unë e di që nuk është koha për të agjëruar, por ata që nuk kanë ushqim sonte dhe nesër e që gjenden në shesh”.

- PUBLICITET -